PODZIEL SIĘ

Nie lada gratka czeka miłośników fotografii – już jutro odbędzie się wernisaż Małgorzaty Mikołajczyk oraz Pawła Woszczyka. Zdjęcia „Podróży abstrakcyjnych” oraz „Pierzastego świata” będzie można oglądać w Galerii „Na Piętrze” MCK PGE Gigantów Mocy.

Małgorzata Mikołajczyk z wykształcenia jest mgr fizyki, a z zawodu i zamiłowania fotografką. Przez kilkanaście lat wykładała w Warszawskiej Szkole Fotografii, uczestniczyła w szkole letniej fotografii dokumentalnej w Goeteborgu. Jak sama mówi, podróżuje z aparatem, a z każdej ze swoich wypraw stara się przywieźć zapis emocji wyzwalanych przez odwiedzane przez nią miejsca. Na wystawie „Podróże abstrakcyjne” będzie można zobaczyć zdjęcia nie tylko z wycieczek po Polsce, ale także z innych, bardziej odległych miejsc.

Druga z wystaw na którą zaprasza Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne i MCK, dotyczyć będzie „Pierzastego świata” Pawła Woszczyka. Fotografia przyrodnicza stała się jego pasją a rejestrowanie niesamowitego świata fauny i flory sensem wszelkich wypraw.

Uwielbiam wczesne poranki, kiedy wraz ze wschodem słońca budzi się życie. Mali mieszkańcy łąk i lasów mienią się kroplami porannej rosy, a ptasie trele umilają obcowanie z przyrodą. Możliwość przebywania w tak magicznej scenerii jest bezcenna, pozwala zachować obrazy, zapachy, kolory, na długie wieczory jesiennej szarugi, mówi Paweł Woszczyk.

Wystawę prac Małgorzaty Mikołajczyk i Pawła Woszczyka będzie można oglądać w Galerii „Na Piętrze” MCK PGE Gigantów Mocy, 14 kwietnia, o godz. 18:00. Wstęp wolny.

zdjęcie: Paweł Woszczyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here