PODZIEL SIĘ

To dobra informacja dla mieszkańców osiedla Binków. Już niebawem ruszy remont ulicy Budryka a także kilku osiedlowych ulic. Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę tych ulic – warto wspomnieć ze będzie to największa inwestycja drogowa od lat.

Miasto szuka właśnie wykonawcy, który podejmie się tego zadania. Swoje oferty potencjalne firmy mogą składać do 21 kwietnia. Po rozstrzygnięciu przetargu będzie wiadomo, kiedy dokładnie inwestycja ruszy, a także jaki będzie harmonogram i kolejność wykonywanych robót.

– Będzie to największa drogowa inwestycja, jaką do tej pory realizował bełchatowski samorząd na osiedlowych drogach. Zakres prac jest duży, dlatego planujemy podzielić je na dwa etapy. Chcielibyśmy, aby najpierw ruszyły roboty na Budryka, później zajmiemy się budową: Złotej, Jurajskiej, Dolomitowej, św. Kingi, Rubinowej, fragmentu Jana Kiepury oraz ulicy, która nie ma jeszcze nazwy – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

Na wykonanie wszystkich prac wykonawca będzie mieć 24 miesiące od podpisania umowy.

Na przebudowę ul. Budryka oraz 7 osiedlowych ulicy miasto zdobyło gigantyczne dofinansowanie  – mowa o niebagatelnej kwocie 18 mln zł w ramach rządowego Funduszu Polski Ład: Inwestycji Strategicznych. Bełchatów jest jednym z miast, które otrzymało największe dofinansowanie.

źródło: UM w Bełchatowie

zdjęcie: archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here