PODZIEL SIĘ

Pielęgnacja zieleni, pomoc w sprzątaniu – to tylko niektóre z zadań, jakie przez kilka najbliższych miesięcy wykonywać będzie dziewięcioro bezrobotnych bełchatowian. Działania te prowadzone są w ramach kolejnej edycji miejskiego programu mającego na celu aktywizację osób pozostających bez pracy i prawa do zasiłku.

Osoby, które każdego roku korzystają z tej formy, typuje bełchatowski MOPS. W tym roku prace społecznie użyteczne wykonywać będzie dziewięć osób. Pracować będą one w miejskich przedszkolach, Muzeum Regionalnym, Miejskim Centrum Sportu, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Przystań. Do ich obowiązków będą należeć prace gospodarcze, porządkowe wewnątrz i na zewnątrz budynków, drobne prace remontowe oraz roznoszenie korespondencji na terenie miasta. To, gdzie została przydzielona konkretna osoba, zależało m.in. od jej wieku, zdolności, a także posiadanych kwalifikacji.

W sumie do końca września uczestnicy programu będą pracować przez 10 godzin tygodniowo i maksymalnie 40 godzin w miesiącu. Wynagrodzenie za wykonaną pracę nie jest opodatkowane i wynosi 9 zł godzinę. Zasady organizacji prac społecznie użytecznych reguluje Ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

źródło: UM w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here