PODZIEL SIĘ

Policjanci dziś rozpoczęli działania pod nazwą „Wielkanoc 2022”. Funkcjonariusze będą monitorować dopuszczalną prędkość pojazdów i reagować, na wszelkie wykroczenia.

Tegoroczne policyjne działania „Wielkanoc 2022” rozpoczęły się wczesnym rankiem 15 kwietnia, a zakończą późnym wieczorem 18 kwietnia 2022 roku. W tym czasie na drogach powiatu bełchatowskiego nad bezpieczeństwem mieszkańców i podróżnych, czuwać będzie zwiększona liczba policjantów. Funkcjonariusze będą monitorować dopuszczalną prędkość pojazdów i reagować, na wszelkie wykroczenia, szczególnie te najbardziej niebezpieczne, jak:

  •     przekraczanie dopuszczalnej prędkości
  •     nieprawidłowe wyprzedzanie
  •     omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściu dla pieszych
  •     nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu
  •     niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci w fotelikach

      
Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Święta Wielkiej Nocy to szczególny moment spędzany w gronie najbliższych, dlatego zróbmy wszystko, aby minęły one w spokojnej atmosferze, nie tylko przy stole, ale także na drodze. wiele zależy od nas samych.


Przypominamy, że głównymi przyczynami zdarzeń drogowych w dalszym ciągu są: nieustąpienie pierwszeństwa, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie i przejeżdżanie przejść dla pieszych oraz zachowanie pieszych tj.: nagłe wtargnięcia na jezdnię czy nagminne przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych. Nie bez znaczenia na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego mają również osoby znajdujące się na drodze pod wpływem alkoholu. Tutaj bezwzględną zasadą jest: piłeś – nie wsiadaj za kierownicę!


Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od działań policjantów, ale od zachowania wszystkich uczestników ruchu. Dołóżmy wszelkich starań, aby zbliżające się święta były bezpieczne i z jak najmniejszą ilością zdarzeń.

źródło: KPP w Bełchatowie

zdjęcie: archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here