PODZIEL SIĘ

Zarządzanie drogami powiatowymi, sprawozdanie z działalności PCPR – m.in tymi tematami zajmowali się wczoraj radni powiatowi podczas XLIII sesji.

Wczoraj w sali herbowej bełchatowskiego magistratu odbyła się XLIII Sesja Rady Powiatu. Podczas sesji przedstawiono sprawozdanie z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Z przedstawionych danych wynika, że w ubiegłym roku na terenie powiatu funkcjonowało: 80 rodzin zastępczych spokrewnionych, w których przebywało 101 dzieci, 31 rodzin zastępczych niezawodowych, w których przebywało 42 dzieci, 8 rodzin zastępczych zawodowych, w których przebywało 17 dzieci. Łącznie na terenie powiatu funkcjonowało 119 rodzin zastępczych.

Radni podczas sesji przegłosowali także uchwale w sprawie przekazania miastu Bełchatów i Gminie Bełchatów zadań w zakresie zarządzania drogami powiatowymi. W mieście chodzi o realizację zadania związanego z odtworzeniem stanu pierwotnego nawierzchni jezdni ul. Czyżewskiego w Bełchatowie na odcinku od skrzyżowania ul. Dąbrowskiego do skrzyżowania ul. Staszica. Natomiast gmina ma zaplanowane w tym zakresie dwa zadania to jest rozbudowa i przebudowa drogi powiatowej nr 1911E w miejscowości Niedyszyna oraz przebudowa drogi powiatowej nr 1915E w miejscowości Zawadów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here