PODZIEL SIĘ

Długi majowy weekend to czas wiosennego wypoczynku i wiele osób zdecyduje się na wyjazd. Oznacza to zwiększenie natężenia ruchu na drogach województwa łódzkiego oraz związane z tym ryzyko zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W tym okresie chętniej korzystamy z dwóch kółek, aby bezpiecznie jednośladem dotrzeć do celu na drodze musimy patrzeć i słuchać. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego będą czuwali policjanci, w tym ci którzy wchodzą w skład grupy „SPEED”.

W tym roku policyjne działania „Majówka 2022” rozpoczną się w piątek 29 kwietnia i potrwają do wtorku 3 maja. Jak co roku policjanci z łódzkiego garnizonu będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu – zarówno kierujących, jak i pieszych. Na głównych ciągach komunikacyjnych i na obszarach zabudowanych, gdzie występuje największe zagrożenie, spotkamy radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory oraz statyczne punkty kontroli z wykorzystaniem mierników prędkości (również z wizualizacją). Funkcjonariusze będą także obecni w rejonie węzłów komunikacyjnych takich jak dworce autobusowe i kolejowe. Pojawią się także w miejscach rekreacji i wypoczynku, gdzie będą kontrolować przestrzeganie ładu i porządku publicznego.

Przypominamy, że nadal głównymi przyczynami zdarzeń drogowych są: niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie i przejeżdżanie przejść dla pieszych oraz zachowanie pieszych tj.: nagłe wtargnięcie na jezdnię czy nagminne przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych. Przypominamy, że rozsądek jest najlepszą gwarancją bezpiecznej podróży.

źródło: asp.sztab. Radosław Gwis/KPP w Bełchatowie

zdjęcie: Archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here