PODZIEL SIĘ

Noc Muzeów 2022 już w najbliższą sobotę. 14 maja instytucje kultury w całej Polsce będą otwarte niemal przez całą noc. Ciekawie ta noc zapowiada się także w Bełchatowie – jakie atrakcje przygotowano dla mieszkańców?

Noc Muzeów to wydarzenie organizowane w naszym kraju od blisko 2 dekad. To własnie wtedy m.in muzea otwierają swoje drzwi i zapraszają do darmowego zwiedzania.

Marek Tokarek, dyrektor bełchatowskiego Muzeum Regionalnego zaprasza na wyjątkową wystawę poświęconą legendzie bełchatowskiego kolarstwa, Janowi Krawczykowi, a także innym zawodnikom sekcji kolarskiej Ludowego Klubu Sportowego. Finisaż ekspozycji planujemy właśnie w trakcie Nocy Muzeów, 14 maja. Przygotowaliśmy też mnóstwo atrakcji, które całym rodzinom pozwolą aktywnie i ciekawie spędzić ten czas.

W programie Nocy Muzeów znalazły się także sportowe atrakcje.

Podczas imprezy członkowie bełchatowskiego klubu Nordic Walking pokażą nam, jak poprawnie chodzić z kijkami, przygotowujemy boisko dla amatorów piłki nożnej. Pomyśleliśmy również o amatorach tenisa stołowego, którzy będą mogli wziąć udział w specjalnej lekcji tej gry, zaś miłośnicy sportów strzeleckich będą mogli wziąć udział w specjalnym turnieju, który organizujemy wspólnie z Sekcją Strzelectwa Sportowego „Iglica” – mówi Cezary Bukowiec z bełchatowskiego muzeum.

Tegoroczna Noc Muzeów w Muzeum Regionalnym rozpocznie się o godz. 18:00 w najbliższą sobotę, 14 maja. Sportowe atrakcje potrwają do godziny 23:00

źródło: UM w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here