PODZIEL SIĘ

W minioną sobotę strażacy świętowali Powiatowy Dzień Strażaka 2022. Tegoroczne uroczystości zbiegły się z 30-leciem powołania Państwowej Straży Pożarnej w Polsce. Obchody rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w Ogrodach Parafii pw. NMP w Bełchatowie. Następnie pododdziały prowadzone przez Orkiestrę przemaszerowały na plac Narutowicza, gdzie odbyła się uroczysta zbiórka.

W apelu na placu Narutowicza uczestniczyli strażacy pełniący na co dzień służbę w bełchatowskiej komendzie straży pożarnej, a także także ochotnicy z powiatowych jednostek. Nie zabrakło również przedstawicieli samorządu i zaproszonych gości.

Uroczysty apel rozpoczął się od złożenia meldunku, następnie przy dźwiękach hymnu państwowego dokonano podniesienia flagi na maszt. Przybyłych gości powitał mł. bryg. Adam Pstrokoński, Komendant Powiatowy PSP w Bełchatowie.

Następnie w uznaniu zasług oraz wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych strażakom zostały wręczone odznaczenia i wyróżnienia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Odznaczonych zostało w sumie 40 osób.

Więcej w materiale video.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here