PODZIEL SIĘ

Trzy budynki, w których znajdzie się około 50 mieszkań, każdy z nich czterokondygnacyjny (w to wliczony jest podziemny parking), a w jednym z bloków parter zajęty będzie pod działalność usługową. To wstępne założenia dla budynków wielorodzinnych, które Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Łódzkie Sp. z o.o. wybuduje w Dobrzelowie.

Gmina Bełchatów zatwierdziła założenia, jakie mają spełniać budynki, teraz czeka, na projekt obiektów (SIM jest w trakcie zlecania tego zadania), a potem na rozpoczęcie budowy przez spółkę.- Mamy wstępne wizualizacje tych bloków, one oddają założenia, czy raczej estetykę, w jakiej mają być utrzymane obiekty – mówi Małgorzata Filipek, Sekretarz Urzędu Gminy Bełchatów, reprezentująca Gminę Bełchatów w SIM SP. z o.o. – Jednak jest możliwe, że projekty będą nieco od tych wizualizacji odbiegać. Wskazaliśmy też nasze oczekiwania, co do powierzchni lokali mieszkalnych w poszczególnych blokach. Projektanci dostosują je do możliwości kubaturowych tych obiektów na poszczególnych kondygnacjach – dodaje.
Jak zaznacza Konrad Koc, Wójt Gminy Bełchatów, rozkład mieszkań w poszczególnych budynkach i ich dokładną powierzchnię, poznamy dopiero po zakończeniu pracy projektantów.- My przedstawiliśmy SIM nasze oczekiwania, dotyczące powierzchni w poszczególnych blokach. Zakładamy, że większość mieszkańców będą stanowiły rodziny z dziećmi i pod tym kątem wskazaliśmy, jakie powierzchnie będą z naszego punktu widzenia najbardziej pożądane – mówi Wójt Gminy Bełchatów. I tak w budynku, którego parter będzie zajęty pod działalność usługową, ma być siedem mieszkań o pow. od 30 do 45 metrów kwadratowych, osiem mieszkań o pow. od 45 do 65 metrów kwadratowych oraz jedno duże mieszkanie o pow. od 65 do 80 metrów kwadratowych. W pozostałych dwóch budynkach, jak mówi Konrad Koc, oczekujemy po cztery mieszkania o pow. 30-45 metrów kw, po dziesięć mieszkań o pow. 45-65 metrów kwadratowych oraz po dwa mieszkania o pow. 65-80 metrów kw.
Małgorzata Filipek zaznacza, że na razie trudno jest mówić o kosztach, jakie będą ponosić najemcy tych mieszkań. – Poznamy je dopiero w momencie, gdy będą znane koszty budowy poszczególnych bloków. Chcę jednak przypomnieć, że z założenia bloki SIM będą przeznaczone dla osób, które nie mają zdolności kredytowej, więc koszty najmu nie mogą być wygórowane – dodaje.

źródło: Gmina Bełchatów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here