PODZIEL SIĘ

Pomoc rzeczowa na kwotę 30 tys. złotych Bełchatów przekaże swojemu partnerskiemu miastu w Ukrainie. To jedna z decyzji jaka podjęli radni miejscy podczas ubiegłotygodniowej sesji.

Za nami majowa sesja Rady Miejskiej. W trakcie obrad radni zapoznali się z działalnością bełchatowskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej za 2021 rok. Z raportu wynika, że wydatki placówki w ubiegłym roku były na poziomie ponad 91 mln zł z czego ponad 12 mln zł to środki z budżetu miasta, ponad 78 mln zł to środki z województwa, zaś blisko 900 tys. zł pochodzi z funduszy unijnych. W ubiegłym roku z pomocy społecznej skorzystało blisko 2,7 tys. osób czyli 1336 bełchatowskich rodzin.

Radni podczas sesji podjęli także uchwałę dotyczącą pomocy jaką Bełchatów planuje przekazać Nowogrodowi Wołyńskiemu –partnerskiemu miastu w Ukrainie. Zgodnie z przyjętą uchwałą, miasto wyśle w szczególności artykuły spożywcze za kwotę blisko 30 tys. zł.

Wśród przyjętych przez radnych uchwał znalazła się również ta dotycząca nadaniu nazw dwóm bełchatowskim ulicom. Pierwsza – znajdująca się na południe od ulicy Modrej – nosić będzie nazwę Lawendowa, zaś druga pomiędzy ulicami Władysława Komara a Ludwikowską będzie nazywać się Różaną.

źródło: UM w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here