PODZIEL SIĘ

W bazylice archikatedralnej w minioną sobotę, 28 maja, szesnastu mężczyzn – przygotowujących się do diakonatu stałego i jeden alumn V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, przyjęło z rąk księdza arcybiskupa Grzegorza Rysia święcenia diakonatu. Wśród nich jest bełchatowianin – Adam Rychlik, który będzie posługiwał w parafii p.w. NMP Nieustającej Pomocy w Bełchatowie.

Święcenia diakonatu to pierwszy stopień święceń kapłańskich. Oprócz nich są jeszcze święcenia prezbiteratu i biskupie. Od tej pory nowo wyświęceni diakoni są osobami duchownymi, które mogą pomagać księżom w ich posłudze kapłańskiej. Mogą błogosławić małżeństwa, chrzcić, święcić dewocjonalia. W imieniu Kościoła są zobowiązani do modlitwy za wszystkich ludzi, za cały świat i za cały Kościół.

Archidiecezja Łódzka dodaje, że sobotnie święcenia diakonatu są historycznym wydarzeniem dla Kościoła Łódzkiego, gdyż po raz pierwszy zostali wprowadzeni w posługę diakoni stali, którzy będą odtąd służyć Kościołowi dzieląc swoje obowiązki rodzinne i zawodowe z życiem parafii w której będą posługiwać.

źródło, zdjęcie: Archidiecezja Łódzka

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here