PODZIEL SIĘ

Jego wiersze i bajki mimo upływających lat nadal bawią najmłodszych. Kto z nas nie zna „Kaczki Dziwaczki”, „Akademii Pana Kleksa” czy utworu „Tańcowała igła z nitką”. W muzycznej oprawie wczoraj wiersze Jana Brzechwy recytowano w Szkole Podstawowej nr 8.

Za nami kolejna edycja Miejskiego Konkursu Wokalnego im. Jana Brzechwy, który zorganizowano w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 8 w Bełchatowie. Do udziału w konkursie zgłosiło się 6 solistów z oddziałów przedszkolnych oraz 13 uczniów klas 1-3 z dziewięciu bełchatowskich placówek.

Występy młodych artystów oceniało jury w składzie: Magdalena Rolnik – terapeutka pracowni artystycznej Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Rusieckiej prowadzonego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kuźnia Życzliwości”, Marcin Pawlikowski – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej, Paweł Bauer – wokalista, laureat Szansy na sukces.

Po przesłuchaniu wszystkich uczestników jury przyznało nagrody:

  • w kategorii oddziały przedszkolne: I nagroda trafiła do Leona Robaszka PS nr 6 w Bełchatowie, II nagrodę otrzymała Zofia Wojtal PS nr 2 w Bełchatowie natomiast III nagrodę – Liliana Skrobek oddział przedszkolny SP nr 1 w Bełchatowie.
  • w kategorii klasy I – III: I nagroda trafiła do Julii Sobaniec SP nr 12 w Bełchatowie, II nagrodę otrzymała Wiktoria Berłowska SP nr 8 w Bełchatowie, natomiast III nagrodę – Lena Szafrańska SP nr 5 w Bełchatowie.
  • Ponadto przyznano wyróżnienia dla Amelii Wójcik oddział przedszkolny SP nr 1 w Bełchatowie i Zuzanny Zimnej SP nr 1 w Bełchatowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here