PODZIEL SIĘ

Występy lokalnych zespołów, atrakcje dla dzieci, konkursy z nagrodami – a to wszystko okraszone pysznościami przygotowanymi przez koła gospodyń wiejskich – tak w skrócie można opisać to co działo się w minioną sobotę w ramach Pikniku Rodzinnego zorganizowanego przez bełchatowskie starostwo.

Powiatowy Piknik Rodzinny zorganizowano na terenach zielonych Powiatowego Centrum Sportu. W sobotę to miejsce obfitowało w mnóstwo atrakcji – organizatorom zależało by można było się tu bawić całą rodziną. Na scenie młodzi artyści śpiewali po polsku ale także po ukraińsku.

Na scenie do tańca zagrzewał Crazy Gang – ich taneczne kawałki przypadły go gustu zgromadzonej publiczności, która chętnie ruszyła do tańca.

Młodsi mieszkańcy powiatu świetnie odnaleźli się w sportowej strefie tego wydarzenia – tu dla nich specjalnie przygotowano boiska do unihokeja, piłki nożnej, tory przeszkód i i biegi. Ogromnym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się wszelkiego rodzaju dmuchańce – by skorzystać z tych atrakcji trzeba było nieco potrenować cierpliwość.

Było tez coś dla fanów nietypowego wysiłku – chętni mogli zmierzyć się z mistrzem gry w szachy Emilem Osińskim, trenerem w Uczniowskim Klubie Szachowym „Jedynka” w Bełchatowie.

Na stoiskach bełchatowskiego starostwa i nadleśnictwa młodzież mogła wykazać się wiedzą z ekologii i zagrać w koło fortuny. Na powiatowy festyn zaproszono także Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotowały domowe wypieki, pasztety, kiełbaski, swojski smalec i kiszone ogórki.

Więcej w materiale video.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here