PODZIEL SIĘ

Turniej koszykówki ulicznej 3×3 pod nazwą Streetball Bełchatów 2022 odbył się w minioną sobotę. W dwóch kategoriach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn rywalizowało 96 zawodników. Zawody przeprowadzono na specjalnie przygotowanych boisku za Gigantami Mocy.

W kategorii wiekowej U-15 kobiet zwyciężyła ekipa Ever Academy Ksawerów. Drugie miejsce wywalczyły zawodniczki Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego z Bełchatowa. Wśród mężczyzn w tej samej kategorii wiekowej zwyciężyli zawodnicy ŁKS Basketball Łódź.

W starszej kategorii wiekowej U-17 wśród pań najlepsze okazały się Ex Gortatki, które w finale pokonały Łódzkie Kangurzyce. W tej samej kategorii wiekowej w finale panów zmierzyły się zespoły PKK 99 Pabianice i J60. Wygrali pabianiczanie.

Zwycięskie zespoły oprócz pamiątkowych medali otrzymały również vouchery na sprzęt sportowy o wartościach 800, 600 i 400 zł.