PODZIEL SIĘ

„Wspólnie działamy o niechronionych uczestników ruchu dbamy” – kolejna akcja za nami. Tym razem w elementy odblaskowe wyposażeni zostali mieszkańcy Ruśca.

Jak podkreślają bełchatowscy mundurowi celem każdej policyjnej akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa. Działania mundurowych tym razem dedykowane były pieszym, rowerzystom i kierowcom hulajnóg – ta grupa uczestników dróg szczególnie narażona jest na negatywne skutki wypadków drogowych. Jak zaznaczają policjanci w zderzeniu z pojazdem znajdują się w trudniejszym położeniu, bardziej zagrażającym ich życiu i zdrowiu. Od rozwagi i ostrożności niechronionego użytkownika drogi, w wielu przypadkach, zależy jego życie, a także życie i zdrowie osób (dzieci) przebywających pod jego opieką.
Inicjatorem akcji która przeprowadzono tym razem w Ruścu był Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie insp. Grzegorz Czubakowski. Wszystko odbyło się we współpracy z Wójtem Gminy Rusiec Damianem Szczytowskim. Promując bezpieczeństwo na drodze, Komendant i Wójt rozdawali kamizelki odblaskowe. Otrzymali je piesi i rowerzyści, którzy tego dnia pojawili się na targowisku w Ruścu. Aby dotrzeć do jak największej liczby niechronionych uczestników ruchu drogowego działania specjalnie były zaplanowane na dzień targowy. Akcja bełchatowskich i rusieckich policjantów „Wspólnie działamy o niechronionych uczestników ruchu dbamy” wpisują się w ogólnopolską policyjną akcję „Jednośladem Bezpiecznie do Celu”.

źródło, zdjęcie: KPP w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here