PODZIEL SIĘ

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna kontynuuje w 2022 roku współpracę sponsoringową ze Stowarzyszeniem Energetyczny Klub Sportowy SKRA Bełchatów. Spółka wesprze też drużynę GKS Bełchatów. Łącznie, w ramach tych umów, spółka przekaże na działalność sportową prawie 2,5 mln zł.

Sponsorowanie Energetycznego Klubu Sportowego EKS SKRA Bełchatów oraz reaktywowanej drużyny GKS Bełchatów przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna  wpisuje się w przyjętą politykę spółki, promującą GiEK jako „Mecenasa sportu”, wspierającego rozwój kultury fizycznej w regionach naszej działalności. Celem zawartych umów jest wsparcie działań jakie podejmuje stowarzyszenie i GKS Bełchatów, wpływających na wzrost świadomości społeczeństwa co do wagi edukacji i sportu, ale przede wszystkim kontynuacja tradycji związanych z piłką siatkową oraz piłką nożną tu w Bełchatowie – powiedział Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Marki EKS Skra Bełchatów oraz GKS Bełchatów, od lat zakorzenione są w świadomości kibiców w całym kraju.

Skra Bełchatów to ponad 90 lat tradycji Bełchatowa. Obecnie stowarzyszenie koncentruje się na szkoleniu dzieci i młodzieży w sekcjach dziewcząt i chłopców w piłce siatkowej, ale również na pływaniu. Wszystkie działania, które wykonujemy na rzecz dzieci i młodzieży nie byłyby możliwe bez zaangażowania naszego patrona PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, dlatego mam przyjemność, w imieniu Zarządu Stowarzyszenia serdecznie podziękować za osobiste zaangażowanie w pomoc Panu Prezesowi Andrzejowi Legeżyńskiemu – powiedział Grzegorz Stawinoga z EKS Skra Bełchatów

Jestem niezmiernie szczęśliwy. Wsparcie, które dziś otrzymujemy umożliwi nam rozpoczęcie treningów. Drużyna GKS Bełchatów będzie mogła rozpocząć rozgrywki w IV lidze właśnie dzięki sponsoringowi PGE GiEK. Bez tego nie byłoby to możliwe. GKS Bełchatów i jego 45 lat historii to ogromny kapitał, tysiące wychowanków, aktualnie ponad 300 dzieci w Akademii GKS Bełchatów, ogromne rzeszy kibiców…  Te liczby, a także dzisiejsze wydarzenie pokazuje, że  warto rozwijać piłę nożną w Bełchatowie – powiedział Szymon Serwa, prezes Akademii GKS Bełchatów.

źródło; Departament Komunikacji PGE GiEK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here