PODZIEL SIĘ

Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi to wyjątkowa placówka, której misją jest pomaganie oraz organizowanie wsparcia dla osób starszych, niepełnosprawnych a także dla dzieci. Właśnie rozpoczął się obóz terapeutyczny dla dzieci z FASD.

W gościnnych progach hotelu Wodnik wystartował 5-dniowy obóz terapeutyczny dla dzieci z FASD.

Termin FASD (Fetal Alcohol Spectrum Disorder) – Spektrum Alkoholowych Zaburzeń Płodu oznacza problemy zdrowotne i zaburzenia zachowania wynikające z uszkodzenia mózgu płodu przez alkohol. Uszkodzeniom ośrodkowego układu nerwowego mogą towarzyszyć uszkodzenia innych narządów wewnętrznych, m.in.: serca, układu kostnego, układu moczowego, wzroku, słuchu.

To pierwszy w województwie łódzkim obóz terapeutyczny przeznaczony zarówno dla dzieci z FASD jak i ich opiekunów. W ramach obozu prowadzona jest terapia indywidualna i grupowa dla dzieci, zajęcia psychoedukacyjne oraz konsultacje indywidualne dla opiekunów. Co istotne wszystkie koszty związane z organizacją obozu finansowane są z budżetu samorządu województwa łódzkiego.

Regionalny Punkt Diagnozy i Terapii FASD w Łodzi oferuje bezpłatną pomoc mieszkańcom województwa łódzkiego w zakresie diagnozy dziecka w kierunku zaburzeń ze spektrum FASD dzieciom.

źródło: RCPS Łódź

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here