PODZIEL SIĘ

Gigantyczna kolejka ustawiła się przed jednym z urzędów – widząc taki szereg ludzi niektórym zapewne przypomną się czasy PRL-u. Co było powodem, że nieco ponad 150 osób od wczoraj okupowało ten teren?

Urząd Gminy w Bełchatowie a przed nim wielka kolejka. Każdy w ręku trzyma dokumenty i niecierpliwie przestępuje z nogi na nogę. Jedni zaopatrzeni w krzesła, inni wytrwale stoją. Taka kolejka widoczna była także wczoraj. Niektórzy całą noc spędzili koczując przed siedzibą urzędu.

Dziś rano, kilka minut przed 7:30 do budynku weszły pierwsze osoby z kolejki, jak sami mówili udało się dostarczyć wniosek – teraz można odetchnąć z ulgą.

Skąd ta wytrwałość w narodzie? – chodzi oczywiście o pieniądze – a konkretnie o dofinansowanie na wymianę źródeł ciepła. Dziś gmina Bełchatów rozpoczęła nabór wniosków na dotacje do zakupu urządzeń ograniczających emisję zanieczyszczeń w budynkach, położonych na terenie Gminy Bełchatów w 2022 roku. Wielu mieszkańców gminy chcąc skorzystać z takiego dofinansowania i tym samym nie ryzykować, że i w tym roku im się nie uda, postanowiło, że sprawę załatwią własnie tak – ustawiając się w kolejce przed urzędem.

Warto dodać, że ogólna pula zabezpieczona w tym roku w programie to 2,5 mln zł – zdaniem Konrada Koca, wójta gminy Bełchatów, ta kwota pozwoli na zrealizowanie około 210 – 230 wniosków. Wszystko jednak zależy od tego czy więcej osób złoży wnioski o dotację na solary czy na pompy ciepła, te bowiem są nieco droższe – dodaje wójt gminy Bełchatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here