PODZIEL SIĘ

Nowy środkowy zasilił szeregi PGE Skry Bełchatów. Do zespołu dołączył Dawid Gunia, który ostatni sezon spędził w Cuprum Lubin.

Dawid Gunia  urodził się 1 stycznia 1987 r. w Raciborzu. Karierę siatkarską rozpoczynał w tamtejszym AZS-ie. W 2006 r. został zawodnikiem rezerw PGE Skry Bełchatów występujących w I lidze. – Bardzo dobrze wspominam ten czas, bo wyniosłem z niego naprawdę wiele. Uczyłem się wtedy samodzielności i wytrwałości, co było bezcenne w moim późniejszym życiu. Poznałem też wówczas wielu wartościowych zawodników, od których dużo się nauczyłem – powiedział Dawid Gunia.

Następnie środkowy trafił do Asseco Resovii. Jego kolejnymi klubami były m.in. AZS Częstochowa, AZS UWM Olsztyn, AZS Politechnika Warszawska, Transfer Bydgoszcz, Cuprum Lubin i Jastrzębski Węgiel. Z tym zespołem w sezonie 2018/2019 sięgnął po brązowy medal PlusLigi.

Łącznie doświadczony środkowy ma za sobą aż 15 sezonów w PlusLidze. Zagrał w tym czasie 319 spotkaniach ligowych. W minionym sezonie był zawodnikiem zespołu Cuprum Lubin, który zakończył rozgrywki na 10. miejscu. Przez kolejny rok Dawid Gunia będzie reprezentował barwy PGE Skry Bełchatów.

źródło: PGE Skra Bełchatów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here