PODZIEL SIĘ

Wygląda jak zegarek ale jego zadaniem jest bieżące monitorowanie samopoczucia i stanu zdrowia. Chodzi oczywiście o tzw. opaskę bezpieczeństwa. Seniorzy mogą się o nią starać – wystarczy złożyć wniosek.

Opaska bezpieczeństwa swoim wyglądem przypomina zegarek, jej zadaniem jest jednak monitoring stanu zdrowia. Co najistotniejsze pozwala ona także na natychmiastową reakcję w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia – wystarczy wcisnąć guzik alarmowy na opasce, wtedy też następuje automatyczne połączenie dyspozytorem, ten w zależności od sytuacji może zapewnić wsparcie przez telefon bądź wezwać służby ratunkowe.

Opaski bezpieczeństwa seniorzy otrzymują bezpłatnie. Wszystko dzięki środkom z programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Korpus Wsparcia Seniorów”, które MOPS wspólnie z prezydent Mariolą Czechowską pozyskał na realizację tego projektu.

Program skierowany jest do bełchatowian w wieku 65 lat i więcej – którzy mają problemy związane z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia. Prowadzą samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkają z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającej opieki w codziennym funkcjonowaniu w zakresie odpowiadającym potrzebom. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie zaznacza, że samo zgłoszenie nie jest równoznaczne z objęciem wsparciem. Wszystkie zgłoszenia będą analizowane. Zapisy prowadzone są pod numerami telefonów: 518 756 539, 044 635 28 79 w godzinach pracy MOPS-u. Ważne zgłoszenia przyjmowane są do 3 sierpnia.

źródło; UM w Bełchatowie

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here