PODZIEL SIĘ

Służba Celno-Skarbowa znalazła kontrabandę w samochodzie zatrzymanym do kontroli na S8 w okolicach Łodzi, na terenie woj. mazowieckiego i w przesyłkach kurierskich.

W trakcie działań rozpoczętych od kontroli samochodu dostawczego na S8, KAS  zabezpieczyła  wyroby akcyzowe o rynkowej wartości niemal 0,5 mln zł.

W aucie zatrzymanym przez patrol łódzkiej Służby Celno-Skarbowej przewożono 23920 paczek papierosów bez akcyzy. Kierowca i pasażer samochodu próbowali uniknąć odpowiedzialności za transport kontrabandy, tłumacząc się brakiem wiedzy o zawartości przewożonych pudeł.

Na terenie woj. mazowieckiego, w pomieszczeniach i w kolejnych samochodach, przeszukanych w związku ze sprawą, KAS znalazła 911 paczek papierosów, 15 i pół kg tytoniu do palenia oraz odpady tytoniowe.

Funkcjonariusze łódzkiej KAS kontrolowali również przesyłki w jednej z podłódzkich firm kurierskich. Wraz z Aresem, psem służbowym szkolonym do wykrywania wyrobów tytoniowych, wytypowali do szczegółowej rewizji 16 przesyłek kurierskich. Znaleźli w nich 2000 paczek  papierosów i 64,5 kilograma tytoniu bez akcyzy, o rynkowej wartości ponad 77 tys. zł.

Straty podatkowe, jakich uniknął budżet państwa dzięki działaniom łódzkiej KAS, szacuje się na ponad 600 tys. zł.

źródło; KAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here