PODZIEL SIĘ

W najbliższy poniedziałek 15 sierpnia będziemy obchodzić Święto Wojska Polskiego. Z tej okazji tradycyjnie już organizowane są oficjalne uroczystości.

Obchody rozpoczną się o godzinie 11:15 od złożenia kwiatów pod pomnikiem Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej na placu kościelnym w parafii Stanisława Biskupa przy ulicy Czyżewskiego.
Następnie uczestnicy uroczystości przejdą na Plac Wolności gdzie delegacje złożą kwiaty przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego.

O godzinie 11.35 nastąpi zbiórka delegacji, pocztów sztandarowych i zaproszonych gości w Parku Olszewskich przed Muzeum Regionalnym w Bełchatowie. Tam też na grobie Stefana i Nelly Hellwigów – bełchatowskich bohaterów wydarzeń wojny polsko-bolszewickiej – delegacje złożą kwiaty.

Dalsza część uroczystości zorganizowana zostanie w parafii na Kościuszki. Tam o godzinie 11.55 przy Pomniku Pamięci Bełchatowian złożone zostaną kwiaty, będzie modlitwa za zmarłych, salwa honorowa i apel poległych. Następnie odprawiona zostanie msza święta w Intencji Ojczyzny.

zdjęcie: archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here