PODZIEL SIĘ

Dożynki to czas podziękowań składanych rolnikom za codzienny trud i pracę na roli. Za nami Dożynki Gminne, które zorganizowano w Postękalicach.

Postękalice, Zwierzchów i Janina to sołectwa, które były w tym roku gospodarzami Gminnych Dożynek. Te zorganizowano w minioną niedzielę.

Zgodnie z tradycją ceremoniał dożynkowy rozpoczęła msza św. w intencji Rolników, którą odprawiono w kościele pw. Św. Rocha w Postękalicach.

Podczas dożynkowych uroczystości nie mogło zabraknąć tradycyjnych wieńców dożynkowych, wykonanych z kłosów zbóż, owoców, warzyw i polnych kwiatów, które przygotowało 14 sołectw z terenu gminy.

Zgodnie z tradycją bochen chleba wypieczony z mąki z tegorocznego ziarna, przekazali Konradowi Kocowi, Wójtowi Gminy Bełchatów, Starostowie tegorocznych dożynek: Ewa Gębarowska i Damian Boruński.

Dożynki były też okazją do wręczenia pamiątkowych statuetek Wójta Gminy Bełchatów. Otrzymali je rolnicy oraz osoby zaangażowane w działania na rzecz Gminy Bełchatów i jej mieszkańców.

Na zakończenie części oficjalnej odbyło się przekazanie symbolicznego sierpa miejscowości, w której za rok odbędą się Gminne Dożynki. W 2023 roku ich gospodarzem będzie Niedyszyna, a sierp w imieniu swojego sołectwa odebrała Sołtys Dorota Anglart.

Dożynki zakończyły się wspólnym biesiadowaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here