PODZIEL SIĘ

Warsztaty, koncerty, pokaz walki średniowiecznych słowiańskich wojów – tak m.in wyglądała „Sierpniowa spasówka” zorganizowana w parku przy Muzeum Regionalnym.

Spasówka to wydarzenie nawiązuje do święta zbiorów, sama nazwa zaś pochodzi od słów spasanie”, „spasiony” i „upasiony”. Te starosłowiańskie tradycje postanowiło przybliżyć bełchatowianom Muzeum Regionalne i w minioną niedzielę zaprosiło na „Sierpniowa Spasówkę”.

Na pikniku można było dowiedzieć się, jak tworzono średniowieczne ubrania i oręż, a także spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku czy fechtowaniu mieczem.

Chętni mogli spróbować tradycyjnych wyrobów – nie zabrakło miodów, olejów, chlebów oraz innych tradycyjnych przysmaków, które przygotowały specjalnie na tę okazję okoliczne koła gospodyń wiejskich. Na uczestników pikniku czekało też stoisko edukacyjne Archeologiczne Warsztaty.

O muzyczną oprawę imprezy zadbały zaproszone zespoły Osjakowanie, Grupa Taneczna Dorosłych Gminnego Ośrodka Kultury w Osjakowie oraz Zespół Ludowy Pilczanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here