PODZIEL SIĘ

Pierwsza po wakacyjnej przerwie sesja Rady Miasta Bełchatowa za nami. Obrady rozpoczęły się od uczczenia minutą ciszy ofiar bełchatowskiego getta, następnie radni dyskutowali m.in o przygotowaniach miejskich szkół i przedszkoli do nowego roku szkolnego.

Z przedstawionego na sesji raportu wynika, że w nowym roku szkolnym do prowadzonych przez miasto szkół i przedszkoli uczęszczać będzie ponad 5 tys. dzieci i młodzieży. W okresie wakacyjnym w większości placówek prowadzone były remonty – te kosztowały miasto blisko 560 tys. złotych.

Podczas sesji radni pochylili się również nad tematem wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego. Warto podkreślić, że pobyt w miejskich przedszkolach oraz oddziałach zerowych w podstawówkach do pięciu godzin dziennie jest bezpłatny. Jeśli dziecko przebywa w placówce powyżej tego wymiaru, rodzice uiszczają opłatę. W tym roku każda dodatkowa godzina będzie kosztować rodziców 1,14 zł. Uchwała przewiduje również rabaty dla rodziców samotnie wychowujących dziecko (25 proc.), na drugie dziecko w przedszkolu (50 proc.) oraz za trzecie i każde kolejne dziecko w przedszkolu (75 proc.).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here