PODZIEL SIĘ

157 tornistrów z pełnym wyposażeniem przekazała spóła PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE pierwszoklasistom z regionu bełchatowskiego.

Szkolne wyprawki trafiły do uczniów z Bełchatowa, Kleszczowa, Woli Krzysztoporskiej, Kamieńska, Kluk, Szczercowa, Radomska, Rząśni, Sulmierzyc i Pajęczna. Działa te prowadzone był w ramach inicjatywy „Energetyczny tornister”. W wyprawce znalazły się m.in zeszyty, bloki rysunkowe, piórniki, farby, kredki, klej, nożyczki i inne przybory niezbędne do nauki. Warto dodać, że w mieście i gminie Bełchatów plecaki otrzymało 21 pierwszoklasistów.

Od wielu lat spółka PGE GiEK angażuje się w działania na rzecz społeczności lokalnych, w sąsiedztwie których prowadzi swoją działalność. W tym roku nasza spółka ufundowała we wszystkich lokalizacjach naszych kopalni i elektrowni aż 265 „Energetycznych Tornistrów”, którymi obdarowaliśmy dzieci rozpoczynające swoją przygodę ze szkołą. Chcemy, aby najmłodsi mieszkańcy naszych społeczności mogli zdobywać wiedzę i rozwijać nowe, szkolne pasje. Cieszymy się, że przekazane przez nas wyprawki szkolne, wywołują uśmiech na twarzach zadowolonych dzieci i ich rodziców – mówi Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE GiEK.

źródło, zdjęcie; Departament Komunikacji PGE GiEK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here