PODZIEL SIĘ

Pierwsza po wakacyjnej przerwie sesja Rady Powiatu za nami. Radni zajęli się przede wszystkim rozpatrzeniem petycji dotyczącej drogi Nowy Janów – Kluki.

Wracamy do sprawy, którą poruszaliśmy już pod koniec lutego – chodzi o drogę z Nowego Janowa do Kluk. Mieszkaniec Zarzecza już wtedy informował, że droga nie nadaje się do użytkowania, bo na odcinku około 15 km, po okresie zimowym jest dziurawa niczym szwajcarski ser. Mieszkańcy Nowego Janowa i Kuźnicy Kaszewskiej zwarli szyki i napisali petycję do Rady Powiatu w sprawie remontu drogi powiatowej 1902E na odcinku Nowy Janów – Kluki.

Jak informuje starostwo wnoszący zwrócili uwagę, że droga znajduje się w bardzo złym stanie technicznym i wymaga natychmiastowego remontu. Gwałtownie pogarszający się stan nawierzchni spowodowany jest ruchem ciężarowym, obsługującym strefę przemysłową, powiązaną z zagłębiem górniczo-energetycznym.

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji Rady Powiatu w Bełchatowie dokonała analizy wniesionej petycji i oceny jej zasadności. Stwierdzono, że petycja częściowo już znalazła uwzględnienie w działaniach Zarządu Powiatu. Powiat Bełchatowski przystąpił aktualnie do realizacji dwóch zadań, polegających na remoncie najbardziej zniszczonych odcinków przedmiotowej drogi. Zwrócono jednak uwagę na potrzebę zintensyfikowania działań mających na celu pozyskanie środków finansowych na remont pozostałych fragmentów. Rada Powiatu jednogłośnie podzieliła stanowisko komisji.

źródło: Starostwo Powiatowe w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here