PODZIEL SIĘ

Wczoraj wystartowało XXIV Sympozjum Energetyka Bełchatów 2022. Do środy ponad 600 gości z Polski i zagranicy dyskutować będzie o energetycznych inwestycjach, problemach i przyszłości.

Już po raz dwudziesty czwarty Bełchatów stał się centrum dyskusji ekspertów o przyszłości polskiej energetyki w kontekście całego dyskursu polityki klimatycznej i obecnej sytuacji geopolitycznej. W jakim kierunku pójdzie polska i europejska energetyka? Co będzie stanowiło filary nowych czasów? Jak przebiegać będzie zielona transformacja? Co z konwencjonalnymi źródłami energii? – to jedne z wielu pytań jakie padną w trakcie XXIV Sympozjum Energetyka 2022.

Sympozjum otworzył Andrzej Legeżyński, prezes PGE GIEK, który mówił m.in o wyzwaniach, jakie czekają w najbliższym czasie polską energetykę. Prezes PGE GiEK w swoim wystąpieniu nawiązał także do zmian jakie czekają PGE – czyli o powstaniu Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego, która swoją siedzibę będzie miała w Bełchatowie.

Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 600 przedstawicieli polskich i zagranicznych firm z branży energetycznej oraz ośrodków badawczych i naukowych. Przygotowano sześć paneli tematycznych i trzy debaty, podczas których eksperci poruszą najważniejsze zagadnienia związane z rozwojem branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here