PODZIEL SIĘ

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie przyjmuje już wnioski o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych ogrzewanych źródłem innym niż węgiel. Czas na załatwienie formalności bełchatowianie mają do 30 listopada.
Dopłata do ogrzewania 2022 to świadczenie jednorazowe. Najpierw o jego wypłatę mogli się ubiegać ci, którzy ogrzewają swoje domy węglem. Teraz rządowe świadczenie obejmuje także gospodarstwa, gdzie głównym źródłem ogrzewania jest piec na biomasę, LPG lub olej opałowy – przy założeniu, że takie źródło zostanie wcześniej zgłoszone wpisem do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Dopłatę można otrzymać do pelletu, gazu LPG, drewna, czy oleju opałowego.
Bełchatowianie, którzy chcą otrzymać to jednorazowe świadczenie, muszą wypełnić i złożyć odpowiedni wniosek. W przypadku mieszkańców Bełchatowa przyjmuje je Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – w siedzibie przy ul. Dąbrowskiego 2, pokój nr 11. Pracownicy będą dostępni w godz.: 8:00-15:00 w poniedziałki, środy, czwartki, piątki, zaś we wtorki w godz. 8:00-16:30. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 44 635 28 80 lub 44 635 28 91.
Wszystkie potrzebne dokumenty trzeba założyć do 30 listopada. Wnioski dostarczone po tym terminie nie będą rozpatrywane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here