PODZIEL SIĘ

Dobrze zbilansowana dieta ma ogromne znaczenie w prawidłowym rozwoju każdego ucznia. Jak przygotować zdrowe i pożywne śniadanie do szkoły? – odpowiedzi na to pytanie szukano podczas kulinarnych warsztatów.

Centrum Współpracy i Inicjatyw Społecznych MCK Bełchatów oraz Młodzieżowe Centrum Kariery OHP Bełchatów zaprosiło na warsztaty kulinarne. Zajęcia adresowane były tym razem do młodzieży.

W zajęciach wzięli udział uczniowie z klasy I i II Szkoły Branżowej I Stopnia w ZSP Nr 2 im. Romualda Traugutta w Bełchatowie.

Dieta ma ogromny wpływ na prawidłowy rozwój, sprawność fizyczną oraz na efektywność uczenia. Ciekawymi a przede wszystkim smacznymi przepisami na przygotowanie Lunchboxów podzieliły się Ida Lis i Julia Kucińska z restauracji Catering by; Zapiekany.

Co zatem można włożyć do śniadaniowego pudełka? Płatki owsiane z bananem, jogurtem i owocami goji, tortille z kurczakiem i warzywami bądź zielone placuszki ze szpinaku. Jak przekonują fachowcy zdrowe śniadanie do szkoły czy do pracy nie musi być ani trudne, ani czasochłonne. Wystarczy pomysł i odpowiednia wiedza przy komponowaniu składników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here