PODZIEL SIĘ

To dobra wiadomość dla tych którzy nie zdążyli aktywować bonu turystycznego – czas na jego realizację został wydłużony – do końca marca przyszłego roku.

Zmieniły się przepisy dotyczące Bonu Turystycznego, wydłużając czas na jego wykorzystanie. Rodzice mogą korzystać z bonu jeszcze do końca marca 2023 r. Jest to korzystna sytuacja dla co najmniej 36,5 tys. dzieci z naszego regionu, których rodzice do tej pory nie aktywowali jeszcze bonu.

Rodzice z województwa łódzkiego aktywowali prawie 226 tys.  bonów turystycznych.  To 86 proc.  wszystkich bonów przysługujących rodzicom z łódzkiego. 36,5 tys. bonów w naszym województwie nie zostało do tej pory aktywowanych. W 100 procentach wykorzystano ponad 163 tys. przysługujących bonów.

Do tej pory transakcje opłacone bonami z województwa łódzkiego wyniosły ok. 165,5 mln zł.  Płatność bonami przyjmuje około 28 tys. podmiotów turystycznych.  Lista podmiotów, u których można dokonać w taki sposób opłaty, dostępna jest na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej.

Zarówno aktywacja, jak i płatność bonem turystycznym, jest prosta i zajmuje tylko chwilę. Gdy aktywujemy bon na Platformie Usług Elektronicznych  ZUS, na adres e-mail przekazany zostanie kod obsługi płatności. Trzeba go podać, kiedy płaci się bonem za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną na terenie Polski. Każda płatność jest potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym, który jest wysłany SMS-em.

Przypomnijmy, bon przyznawany jest na dziecko urodzone do końca 2021 roku, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu „Rodzina 500 plus”. Każdemu dziecku należy się jeden bon w wysokości 500 zł, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością 1000 zł.

źródło; Monika Kiełczyńska Regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here