PODZIEL SIĘ

W gościnnych progach MCK PGE Gigantach Mocy zorganizowano Forum Współpracy Gospodarczej Miast Partnerskich. Do Bełchatowa przyjechali przedsiębiorcy z Nowogrodu Wołyńskiego oraz Jużnoukraińska.

Forum Współpracy Gospodarczej Miast Partnerskich z Polski i Ukrainy – to odpowiedź bełchatowskiego magistratu na potrzeby naszych wschodnich sąsiadów.

Cieszymy się, że inicjatywa Marioli Czechowskiej, prezydent miasta Bełchatowa, jest z takim pięknym odzewem dzisiaj realizowana a to tak naprawdę pierwsze kroki do tego aby te współpracę gospodarczą pomiędzy miastami ukraińskimi i przedsiębiorcami z naszego regionu, rozpocząć – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent miasta Bełchatowa. Przede wszystkim musimy się zastanowić jak sobie nawzajem pomóc, a dzisiaj szczególnie jak pomóc Ukrainie, stąd obecność na forum przedsiębiorców z regionu – dodaje Matyśkiewicz.

Uczestnicy forum rozmawiali na tematy związane z rozwojem firm, współdziałaniem z władzami lokalnymi oraz pozyskiwaniem unijnych funduszy. Podczas spotkania poruszone zostały także kwestie doradztwa zawodowego, rozwijania przedsiębiorczości i pozyskiwania pracowników. 

Więcej w materiale video.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here