PODZIEL SIĘ

Bełchatowscy funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego z udziałem rowerzysty, do którego doszło na drodze osiedlowej. Kierowca peugeota wykonując manewr cofania w miejsce parkingowe potrącił 89 – letniego cyklistę. Policjanci apelują o ostrożną i bezpieczną jazdę.

14 października 2022 roku, tuż po godzinie 8.00, w Bełchatowie na osiedlu Dolnośląskim doszło do wypadku drogowego z udziałem kierującego peugeotem i rowerzystą. W zdarzeniu ucierpiał 89-letni cyklista, który z obrażeniami powstałymi na skutek zdarzenia, karetką pogotowia został przewieziony do szpitala. Policjanci pracujący na miejscu, podczas wyjaśniania okoliczności tego zdarzenia wstępnie ustalili, że 57-letni kierowca samochodu marki Peugeot Partner, wykonując manewr cofania w miejsce parkingowe potrącił rowerzystę, który jechał drogą osiedlową. Oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Szczegóły  tego wypadku są teraz wyjaśniane przez śledczych z Wydziału do spraw Przestępstw i Wykroczeń w Ruchu Drogowym.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożną i bezpieczną jazdę. Chwila nieuwagi może doprowadzić do nieodwracalnych konsekwencji. Na drodze musi uważać każdy. Okoliczności zdarzeń bywają najróżniejsze, zawsze jednak liczą się sekundy. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi i rowerzyści, to grupa użytkowników dróg, szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia w konfrontacji z samochodami. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych.

źródło, zdjęcie: nadkom. Iwona Kaszewska/KPP w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here