PODZIEL SIĘ

Łódzka Krajowa Administracja Skarbowa podsumowała wyniki akcji wymierzonej w szarą strefę podatkową. Podczas kontroli na targowisku w Bełchatowie, w lokalu usługowym w Zelowie oraz łódzkiej giełdzie samochodowej znaleziono blisko 150 tys sztuk papierosów, ponad 90 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy i 4 litry spirytusu z nieznanego źródła.

Przestrzeganie przez sprzedawców obowiązków związanych z posiadaniem kas rejestrujących, w tym prawidłowość wystawiania paragonów fiskalnych sprawdzało 299 pracowników urzędów skarbowych woj. łódzkiego i funkcjonariusze Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi (ŁUCS). Kontrole objęły 1299 handlowców.

W 231 przypadkach zakończyły się nałożeniem mandatów karnych na kwotę ponad 231 tys. zł. Wobec dwóch przedsiębiorców wszczęte zostały postępowania karne skarbowe.

Funkcjonariusze ŁUCS kontrolowali również towary oferowane do sprzedaży w punktach handlowych Łodzi i województwa. W podłódzkim centrum handlowym sprawdzili pięć boksów z odzieżą, w których wykryli 5169 szt. podrabianej odzieży, galanterii i dodatków krawieckich, oznaczonych bezprawnie znakami towarowymi światowych marek.

372 szt. podrobionej odzieży i perfum Służba Celno-Skarbowa zabezpieczyła na jednym ze stoisk na terenie piotrkowskiej giełdy. Na handlu podróbkami „wpadł” obywatel Rumunii.

Za wprowadzenie do obrotu towarów naruszających prawa własności przemysłowej grozi sprawcy kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do 5 lat.

Podczas akcji funkcjonariusze zajęli również nielegalne wyroby akcyzowe. Na łódzkiej giełdzie samochodowej, na targowisku w Bełchatowie i w lokalu usługowym w Zelowie zabezpieczyli 143.120 sztuk papierosów, 92 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy i 4 litry spirytusu z nieznanego źródła. Na parking ŁUCS trafiły dwa samochody osobowe, zajęte jako przedmioty służące do popełnienia przestępstwa. Na przechowywaniu nielegalnych wyrobów akcyzowych zostało zatrzymanych 6 osób. Grozi im wysoka grzywna.

Łódzka KAS prowadzi stałe działania mające na celu uszczelnianie systemu podatkowego. Jednym z wykorzystywanych narzędzi mogą być nabycia sprawdzające. Kontrole w tej formie polegają na nabywaniu towarów lub usług w celu sprawdzenia, czy sprzedaż jest odpowiednio rejestrowana, a klientowi wydawany paragon.

Przypominamy, że nieprzestrzeganie obowiązków podatkowych przynosi straty nie tylko budżetowi państwa, ale całemu społeczeństwu. Kontrole KAS mają wpływ na zmniejszenie luki podatkowej, przyczyniają się do zapewnienia uczciwej konkurencji i przynoszą wsparcie rzetelnym podatnikom.

źródło: KAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here