PODZIEL SIĘ

Mieszkańcy Bełchatowa od przyszłego roku zapłacą wyższy podatek od nieruchomości. Wczoraj uchwałę w tej sprawie przyjęła rada miasta.

Górną granicę stawki podatku od nieruchomości co roku wyznacza wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych. Zgodnie z komunikatem Prezesa GUS z 15 lipca 2022 r. wynosi on 111,8 (wzrost cen o 11,8%)

Podatek uzależniony jest od wielkości i rodzaju nieruchomości. Stawka dla posiadaczy mieszkań lub domów wzrośnie do 1 zł za m2 powierzchni użytkowej lokalu. Wcześniej było to 88 gr. Dla przykładu za mieszkanie o powierzchni 60 m2 w 2022 roku właściciel zapłacił podatek w wysokości 52,80 zł., w przyszłym roku zapłaci 60 zł, czyli o 7,20 zł więcej w skali roku.

Większe kwoty zapłacą także właściciele lokali, w których prowadzona jest działalność gospodarcza. Tu zmiana o 3,04 zł za m2 powierzchni. Osoba prowadząca działalność gospodarczą w lokalu o powierzchni 100 m2 zapłaci ponad 300 zł więcej podatku. Wyższe będą także stawki za grunt.

Przyjęta uchwała pozwoli na uzyskanie dodatkowych dochodów w roku 2023 w stosunku do 2022 w wysokości ok 2.230.000 zł.

1 KOMENTARZ

  1. Przykre to, że miasto nie myśli o emerytach, ludziach schorowanych, samotnych rodzicach. Zwiększają wszystko a nie patrzą na innych. Pani Prezydent nic nie zrobiła,aby pomóc mieszkańcą. Śmieci drogie wszystko drogie ale co ich to obchodzi.

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here