PODZIEL SIĘ

Podczas długiego listopadowego weekendu nad bezpieczeństwem osób podróżujących łódzkimi drogami czuwali policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze z grupy SPEED reagowali na wszelkie wykroczenia związane z nadmierną prędkością. Mimo większej ilości zdarzeń drogowych okazał się on bezpieczniejszy od zeszłorocznego – w żadnym ze zdarzeń nie było ofiar śmiertelnych.

Funkcjonariusze w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych do późnego niedzielnego wieczora reagowali  na wszelkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, swoją uwagę skupiając również  na niechronionych uczestnikach ruchu drogowego, wszystko po to, by miniony weekend był  bezpieczny. Policjanci z grupy SPEED w trakcie prowadzonych działań  ujawnili 200 wykroczeń w ruchu drogowym, z tego aż 118 wykroczeń to przekraczanie limitów prędkości z czego 2 kierującym zatrzymano prawo jazdy za tzw. „50 +”.

W tym czasie na drogach naszego województwa doszło do 14 wypadków drogowych, w których 19 osób zostało rannych. Na szczęście w żadnym z tych zdarzeń nie było ofiar śmiertelnych. Dla porównania w roku ubiegłym odnotowaliśmy 12 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 13 zostało rannych. Mimo wzmożonej aktywności „drogówki” nadal wielu kierowców decyduje się na kierowanie pojazdami będąc pod wpływem alkoholu. Podczas licznych kontroli trzeźwości zatrzymano 23 kierujących na „podwójnym gazie”.

Dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego przypominamy wszystkim użytkownikom dróg o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych. Wzajemny szacunek i zdrowy rozsądek kierujących, pomoże każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu. Szczególnie w okresie jesiennym przypominamy niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o używaniu elementów odblaskowych.
 
mł.asp. Aneta Błędniak-Kałka WRD KWP w Łodzi

zdjęcie: archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here