PODZIEL SIĘ

Akademia GKS Bełchatów rozszerza swoją działalność o nową sekcję sportową. Po piłce nożnej, zapasach i tenisie na wózkach, czwartą dyscypliną będzie futsal – halowa odmiana piłki nożnej.

Po wielu tygodniach przygotowań, zgłosiliśmy akces do startu w rozgrywkach III ligi łódzkiej w futsalu.
Jesteśmy na etapie tworzenia drużyny. Plan działania sekcji jest długoterminowy, bowiem dotyczy również szkolenia dzieci i młodzieży. Zapraszamy do współpracy zawodników oraz trenerów, którzy chcieliby się rozwijać w tej dyscyplinie sportu. – mówi Szymon Serwa, prezes Akademii GKS Bełchatów.

Popularność tej dyscypliny sportu z każdym rokiem wzrasta. Futsal był np. testowany podczas młodzieżowych igrzysk olimpijskich w Buenos Aires w 2018 roku. Kwestią czasu wydaje się dołączenie tej halowej odmiany piłki nożnej do grona sportów olimpijskich.

Premierowe zajęcia nowej drużyny odbędą się w środę (16 listopada) o godz. 19:30 na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 12 na osiedlu Bińków. Cały czas przyjmowane są zgłoszenia od kandydatów, którzy będą chcieli spróbować swoich sił w zespole. Każdy może przyjść i zaprezentować swoje umiejętności podczas tych zajęć. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt pod numerem telefonu: 512-204-990 lub 602-769-166.

źródło: Akademia GKS Bełchatów

zdjęcie: archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here