PODZIEL SIĘ

Energetyka jądrowa – to główny temat warsztatów, które zorganizowano w Bełchatowie. Organizatorem wydarzenia był resort klimatu.

W środę bełchatowscy samorządowcy uczestniczyli w warsztatach dotyczących energetyki jądrowej. Spotkanie zorganizowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska, a prowadzili je zaproszeni eksperci. Spotkanie podzielono na cztery panele dotyczące m.in. dekarbonizacji sektora energetycznego, wpływu elektrowni jądrowej na lokalny biznes czy możliwości pozyskiwania taniej energii przez samorządy. Nie zapomniano również o kwestiach bezpieczeństwa w elektrowniach jądrowych.

Przybyli na spotkanie samorządowcy doskonale rozumieją sytuację bełchatowskiego zagłębia energetycznego i potrzebie transformacji.

Bełchatowskie warsztaty to nie ostatnie spotkania o tematyce energetyki jądrowej. Kolejne, podobne odbędzie się w Koninie, a następne są w planach, bowiem to jak będzie wyglądał polski sektor energetyki zależeć będzie od wielu czynników. Warto dodać, że choć w przestrzeni medialnej mówi się o dwóch elektrowniach jądrowych to w ramach rządowego programu obecnie pewna jest tylko lokalizacja na Pomorzu. O drugą lokalizację konkuruje Konin i Bełchatów. Przy czym medialne doniesienia o porozumieniu z koreańskim dostawcą nie są elementem tego programu i Bełchatów w dalszym ciągu jest na liście lokalizacji preferowanych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here