PODZIEL SIĘ

Jubileuszowa 25. edycja Biegu Ulicznego „Bełchatowska Piętnastka” przed nami. Już w najbliższą niedzielę do naszego miasta zawita około 700 biegaczy z całej Polski, a także spoza granic.

Organizacja biegu spowoduje utrudnienia w ruchu drogowym, które wystąpią w godzinach 11:30 – 14:00. Z uwagi na czasowy i krótkotrwały charakter biegu nie jest planowane wyznaczanie objazdów.

Ze względu na organizację 25. Biegu Ulicznego „Bełchatowska Piętnastka” w dniu 20 listopada 2022 roku (niedziela) w godzinach 11:30 – 14:00 w kilku punktach naszego miasta zostanie wprowadzona zmiana organizacji w ruchu drogowym. Z kolei ruch pieszy na poniżej wymienionych ulicach będzie odbywał się bez zakłóceń.

Utrudnienia w ruchu wystąpią na terenie:

ulicy Dąbrowskiego,
ulicy 1 Maja,
ulicy Staszica,
ulicy Olsztyńskiej,
ulicy Kujawskiej,
ulicy Kaliskiej,
ulicy Łowickiej,
ulicy Chełmińskiej,
ulicy Słonecznej,
ulicy Sienkiewicza,
ulicy Kempfinówka,
ulicy Grota Roweckiego,
ulicy Piłsudskiego,
ulicy Kwiatowej,
ulicy Okrzei.

Spośród wyżej wymienionych ulic na odcinku od skrzyżowania z ulic Piłsudskiego z Grota Roweckiego aż do ulicy Okrzei ruch będzie prowadzony jednokierunkowo w kierunku ulicy Okrzei. Ponadto częściowo wyłączone z ruchu zostaną: ulica Olsztyńska od ulicy Wspólnej do ulicy Kujawskiej oraz ulica Okrzei od skrzyżowania z ulicą Kwiatową do skrzyżowania z ulicą Dąbrowskiego. W tych miejscach ruch będzie odbywał się wahadłowo. Pozostałe ulice są całkowicie wyłączone z ruchu drogowego w podanym wyżej terminie i czasie. Ponadto na wyłączonych odcinkach dróg są od kilku dni rozwieszone żółte tablice informujące o czasowym zamknięciu dróg.

W związku z zamknięciem wyżej wymienionych ulic oraz dróg nastąpią również utrudnienia w ruchu na ulicach do nich prostopadłych. Ponadto ruch wahadłowy będzie prowadzony wszędzie tam, gdzie tylko będzie istniała w danej chwili taka możliwość.

Nad bezpieczeństwem uczestników wydarzenia będą czuwać policjanci. W związku z poruszaniem się po trasie zawodników apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i przekraczanie ulic w miejscach do tego wyznaczonych przy pomocy służb mundurowych, osób uprawnionych do kierowania ruchem drogowym oraz organizatorów.

źródło: MCS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here