PODZIEL SIĘ

Po blisko 3 tygodniach wyłączenia z działalności, chirurgia wróciła do Bełchatowa. Oddział został zawieszony z powodu trudnej sytuacji kadrowej. W tym przypadku pacjenci musieli szukać pomocy w innych lecznicach w województwie.

Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II wznowił pracę oddziału Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej. Tym samym pacjenci z Bełchatowa nie muszą już szukać pomocy w szpitalach w Piotrkowie Trybunalskim, Radomsku czy Wieluniu.

Przypomnijmy, w okresie od 21 listopada 2022 r. od godz. 15:00 do 12 grudnia 2022 r. do godz. 08:00 nastąpiło czasowe zaprzestanie działalności. Powodem zaprzestania działalności były problemy kadrowe.

Jak wyjaśnia Ewa Zaleska, zastępca dyrektora ds. administracyjno kadrowych bełchatowskiego szpitala, w okresie zaprzestania pracy oddziału udało się przeprowadzić remont – m.in wymienić wysłużone już panele nad łóżkami. Lekarze w tym okresie wykorzystali zaległy urlop wypoczynkowy, część kadry – jak informuje Zaleska, odeszło z pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here