PODZIEL SIĘ

Grypa szaleje. Chorych małych pacjentów jest tak dużo, że w bełchatowskim szpitalu konieczne jest dostawianie dodatkowych łóżek.

Oddziały pediatryczny bełchatowskiego szpitala jest w pełni obłożony. Oddział liczy 20 łóżek, a aktualnie w oddziale przebywa 25 dzieci.

Pogoda niestety sprzyja rozwojowi wirusów grypy i RSV. Do szpitala przy ulicy Czaplinieckiej trafiają dzieci z infekcjami o podłożu zarówno bakteryjnym, jak i wirusowym. Głównie są to choroby układu oddechowego.

Jak zaznacza Ewa Zaleska, ze Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie obecnie w oddziale hospitalizowane są głównie niemowlęta i dzieci do 5 roku życia. Natomiast dzieci starsze, bądź lżejsze przypadki, po wstępnej diagnostyce w SOR kierowane są do leczenia w warunkach domowych. W przypadku braku możliwości hospitalizowania dzieci, które wymagają pobytu w szpitalu, kierowane są one do placówek ościennych. Jak podkreśla Zaleska, jest to trudne, gdyż problem pełnego obłożenia oddziałów pediatrycznych dotyczy również innych szpitali.

Warto zaznaczyć, że w okresie świątecznym – czyli od 24 do 26 grudnia z nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej skorzystało 341 dzieci, natomiast w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym odnotowano 40 dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here