PODZIEL SIĘ

Dlaczego ogołacają z drzew teren przy miejskim lodowisku? – pytają nasi telewidzowie. Przedstawiciele Miejskiego Centrum Sportu odpowiadają – teraz wycinamy drzewa, które mogą stanowić niebezpieczeństwo, a na wiosnę będziemy sadzić nowe.

Jak zaznaczają pracownicy MCS-u w związku z coraz częściej występującymi anomaliami pogodowymi charakteryzującymi się bardzo silnymi podmuchami wiatru, drzewa rosnące w pobliżu Lodowiska Miejskiego i Miejskich Kortów Tenisowych stanowiły zagrożenie dla korzystających z obiektów sportowych oraz dla infrastruktury tych obiektów. Tylko w tym roku łamane gałęzie dwukrotnie spadały na ogrodzenie lodowiska i kortów.

Zgodnie z decyzją Starosty Bełchatowskiego z dnia 31.10.2022 r. w sprawie wydania zezwolenia na usunięcie drzew(a)/krzewu(ów) Miejskie Centrum Sportu otrzymało pozwolenie na usunięcie 31 drzew o różnej średnicy. Drzewa zakwalifikowane do usunięcia to głównie schorowane topole włoskie oraz topole kanadyjskie, których stan zdrowotny stwarza realne zagrożenie bezpieczeństwa. W otrzymanej decyzji, szczegółowo uzasadniono pozwolenie na wycięcie każdego z 31 z drzew. Jak czytamy w uzasadnieniu: „(…) Po dogłębnej analizie zebranego materiału dowodowego, uwzględniając indywidualnie stan zdrowotny każdego drzewa, jego lokalizację oraz gatunek i obwód, (…)”.

Jednocześnie Miejskie Centrum Sportu zostało zobowiązane do dokonania nasadzeń zastępczych w ilości odpowiadającej liczbie wyciętych drzew w terminie do 30.04.2023 roku, zgodnie z ww. decyzją Starosty Bełchatowskiego.

Drewno ze względów bezpieczeństwa oraz logistycznych składowane będzie we wskazanym przez MCS miejscu. Po oszacowaniu wartości drewna, dokonane zostaną wzajemne rozliczenia uwzględniające wartość usług i pozyskanego drewna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here