PODZIEL SIĘ

Noc sylwestrowa w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie minęła wyjątkowo spokojnie. Do placówki nie zgłosiła się żadna osoba wskutek obrażeń wynikających z niewłaściwego użytkowania fajerwerków – informuje bełchatowska lecznica.

Jak zaznacza Karolina Swat, z działu organizacji bełchatowskiego szpitala, nie poprawiła się sytuacja w Oddziale pediatrycznym, który nieustannie jest przepełniony. Ze względu na wykrycie dwóch ognisk grypy typu A u pacjentów hospitalizowanych w Oddziale kardiologicznym, do dnia 06.01.2023r. wstrzymane zostały odwiedziny pacjentów. Mając również na uwadze profile oddziałów z dniem 30.12.2022r. do odwołania wprowadzono zakaz odwiedzin w Oddziale ginekologiczno-położniczym, Oddziale neonatologicznym oraz Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym – dodaje Karolina Swat.

W związku z powyższym i z racji zwiększonej zapadalności na grypę i schorzenia grypopodobne, a także związane z tym ryzyko epidemiczne, a przede wszystkim mając na uwadze dobro i zdrowie pacjentów, z dniem dzisiejszym – czyli 2.01.2023 –  wprowadzone zostaje czasowe ograniczenie odwiedzin w Szpitalu, wg. poniższych zasad wzmożonego reżimu sanitarnego:

1) w tym samym czasie do pacjenta może wejść wyłącznie jedna osoba, bezwzględnie zdrowa (bez żadnych objawów infekcji, w tym kataru, kaszlu, gorączki czy bólu gardła),

2) osoba odwiedzająca zobowiązana jest do stosowania maseczki zasłaniającej nos i usta oraz dezynfekcji rąk od razu po wejściu do szpitala i kolejny raz po wejściu na docelowy oddział.

zdjęcie: archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here