PODZIEL SIĘ

Nowy rok i nowe podwyżki. Na początek wzrost stawki podatku Vat. Zamiast 5% za ogrzewanie z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej zapłacimy 23%. Niestety to nie koniec złych informacji. Od 23 stycznia, do końca kwietnia zapłacimy więcej o 22 zł za każdy GJ energii dostarczanej do PECu z elektrowni – to wzrost o około 70%. Na taką czasową podwyżkę wyraził zgodę Urząd Regulacji Energetyki. Od marca nowe, wyższe stawki będą też obowiązywały na część opłaty za ciepło za którą odpowiada PEC.

Jedynym pocieszeniem może być tylko to, że po uwzględnieniu podwyżek opłaty za ciepło w Bełchatowie dalej pozostaną najniższe w rejonie. Pewnej nadziei można też upatrywać w interwencjach Prezydent Miasta Marioli Czechowskiej czy posłów z naszego okręgu, którzy zadeklarowali zaangażowanie w rozmowach z dostawcą ciepła do miejskiej spółki. Efektem miałoby być odstąpienie od zwiększenia stawki o 22 zł. O rezultatach będziemy informować, a poniżej zapraszamy do obejrzenia konferencji prasowej zarządu PEC-u, który tłumaczy zmiany w opłatach za ciepło.

1 KOMENTARZ

  1. Tyle tylko że gdyby nie rura prowadząca parę z elektrowni do PEC-u to para szła by w gwizdek i elektrownia by nic nie zarobiła. Więc niech nie wciskają ludziom kitu

    2

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here