PODZIEL SIĘ

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej za nami. Podczas obrad rozmawiano m.in. o wykupie działek pod wschodnią obwodnicę Bełchatowa i pomocy rzeczowej na rzecz miasta partnerskiego Bełchatowa na Ukrainie. Podjęto także kolejne działania, by nie dopuścić do podwyżek cen za ciepło.

Jednym z punktów nadzwyczajnej sesji był projekt uchwały dotyczący przekazania dotacji celowej Województwu Łódzkiemu. Radni zdecydowali, że do wspomnianego samorządu trafi 2 mln 750 tys. zł. Pieniądze te przeznaczone zostaną na wypłatę odszkodowań za nieruchomości nabyte przez miasto Bełchatów i przejęte pod budowę wschodniej obwodnicy Bełchatowa.

Podczas sesji radni rozmawiali również o pomocy na rzecz naszego miasta partnerskiego na Ukrainie. Bełchatowska firma Przedsiębiorstwo Innowacyjno-Produkcyjne INKOM, odpowiedziała na apel i zakupiła agregaty prądotwórcze, które mają trafić do miasta Zwiahel (dawny Nowogród Wołyński). Pomoc miasta – w wysokości 10 000,00 zł – ma polegać na sfinansowaniu transportu wspomnianego sprzętu. Rada Miejska przyjęła projekt uchwały w tej sprawie, tym samym wyraziła zgodę na udzielenie wspomnianej pomocy.

Radni przyjęli także projekt uchwały dotyczący zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Bełchatowa, a także zmian w budżecie miasta na 2023 rok.

Prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska podejmuje kolejne działania, by nie dopuścić do podwyżek cen za ciepło. 10 stycznia pod pismem z prośbą o odstąpienie od nowych taryf skierowanym ponownie do dyrektora PGE GiEK S.A. oddział Elektrownia Bełchatów oraz z prośbą o interwencję do parlamentarzystów z naszego okręgu, podpisali się również radni Rady Miejskiej. Przypomnijmy, że elektrownia chce wprowadzić wyższe taryfy za ciepło przez 3 miesiące. Podwyżka uderzyłaby zarówno w indywidualnych odbiorców, jak i w lokalny biznes, który i tak mocno ucierpiał w pandemii.

źródło: Urząd Miasta w Bełchatowie

zdjęcie: archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here