PODZIEL SIĘ

Podczas minionego weekendu policjanci z bełchatowskiej jednostki zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących pojazdami. Wszyscy to mężczyźni w wieku od 31 do 59 lat. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi im teraz kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

14 stycznia 2023 roku około godziny 12.20 w Zelowie, funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem ford, który przekroczył prędkość o 19 km/h. Podczas kontroli od mężczyzny była wyczuwalna znaczna woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 42-letni mieszkaniec gminy Zelów miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Tego samego dnia, około godziny 22.50, policjanci z posterunku w Szczercowie zatrzymali do kontroli volkswagena, którym miał się poruszać mężczyzna nie posiadający uprawnień do kierowania. W toku kontroli okazało się, że 31-letni mieszkaniec Szczercowa posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on 0,7 promila alkoholu w organizmie. Teraz poza konsekwencjami związanymi z jazdą w stanie nietrzeźwości odpowie również za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę, 15 stycznia około godziny 4.00 dyżurny bełchatowskiej jednostki został poinformowany o zdarzeniu drogowym przy ulicy Przemysłowej w Bełchatowie. Skierowany na miejsce partol ustalił, że kierujący pojazdem opel, podczas manewru cofania uderzył w zaparkowane bmw. 59- letni obcokrajowiec znajdował się w stanie nietrzeźwości, miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany. Stracił już prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu śledczy przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany tego samego dnia około godz. 15.25 w Bełchatowie przy ulicy Olsztyńskiej. Obecny na miejscu patrol ruchu drogowego ustalił, że mężczyzna poruszający się bmw, jadąc od strony Bełchatowa w kierunku Niedyszyny, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący przyznał, że w godzinach porannych spożywał alkohol, co potwierdziło badanie stanu trzeźwości. Wykazało ono, że 52-letni mieszkaniec gminy Bełchatów miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna doznał urazu nogi i został przewieziony do bełchatowskiego szpitala. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Apelujemy o bezwzględną trzeźwość za kierownicą! Pamiętajmy, że sami jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi. Pamiętajmy również, że kierowanie autem w zimowych warunkach wymaga od nas dodatkowej ostrożności, przewidujmy zagrożenia. Kiedy w czasie jazdy towarzyszą nam opady atmosferyczne, a na drodze jest ślisko sami zadbajmy o bezpieczną podróż. W takich warunkach pokonywanie zakrętów, wyprzedzanie, wymijanie mogą być bardzo niebezpieczne. Kierowcy podczas podróżowania przede wszystkim muszą dostosować swoją technikę jazdy do warunków pogodowych i jechać w myśl zasady: „wolniej, znaczy bezpieczniej”. Te zasady oraz odpowiedzialność, uwaga, skupienie, bezwzględne zachowanie trzeźwości za kierownicą i empatia wobec innych, to gwarancja bezpiecznego poruszania się po drogach.

źródło: KPP w Bełchatowie – mł. asp. Marta Płomińska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here