PODZIEL SIĘ

Bełchatowska Stacja Sanitarno Epidemiologiczna ostrzega mieszkańców – chodzi o wodę do spożycia.

Jak informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie w ramach kontroli wewnętrznej z sieci wodociągu Parzniewice stwierdzono niewielkie przekroczenie ogólnej liczby mikroorganizmów. W związku z tym wydano komunikat dla mieszkańców.

Woda jest warunkowo przydatna do spożycia – konieczne jest przegotowywanie wody do spożycia i potrzebnej do przygotowania posiłków dla niemowląt i dzieci do lat 2 oraz osób ze znacznie obniżoną odpornością (po transplantacjach, chemioterapii czy chorych na AIDS).Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.

Komunikat dotyczy odbiorców wody w gminie Bełchatów w miejscowościach: Augustynów, Borki, Bugaj, Bukowa, Dobiecin, Dobiecin Kolonia, Dobrzelów, Helenów, Janina, Janów, Kielchinów, Korczew, Księży Młyn, Kurnos Drugi, Kurnos Pierwszy, Łękawa, Mazury, Mokracz, Myszaki, Niedyszyna, Oleśnik, Poręby, Postękalice, Rząsawa, Wielopole, Wiktorów, Wólka Łękawska, Zawadów, Zawały, Zdzieszulice Dolne, Zdzieszulice Górne, Zwierzchów, Wawrzkowizna.

W Bełchatowie natomiast komunikat dotyczy mieszkańców ulicy Górnej.

Trwają prace w celu przywrócenia jakości wody spełniającej wymagania zalecane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here