PODZIEL SIĘ

Budowa na finiszu – łącznik między dwoma bełchatowskimi osiedlami niebawem będzie dopuszczony do użytkowania. Jak informuje magistrat – stanie się to tuż po uzyskaniu koniecznych zezwoleń. Mieszkańcy jednak dopytują czy na pewno wszystko zrobiono zgodnie z planem?

Ma rozładować korki i znacząco poprawić komunikacje – to własnie tu – między osiedlem Okrzei a miejskim targowiskiem kiedyś były nieużytki – teraz miejsce to będzie przyjazne mieszkańcom. W ramach inwestycji powstała jezdnia, most na rzece Rakówce oraz chodniki.

Jeden z naszych telewidzów na naszą skrzynkę emaliową przesłał zdjęcia związane z w/w inwestycją. Zaniepokoił go jednak sposób wykonania barier, mianowicie tuż przy nich (na fragmencie tuż przy moście, z czterech stron) usytuowano schody. Mieszaniec pyta, jak z tych schodów korzystać gdy są one zagrodzone? Czy jest to zgodnie z planem?

Z tym pytaniem udaliśmy się do magistratu. Przedstawiciele urzędu podkreślają, że bariery, przy przejściach technicznych prowadzących do rzeki, o które pyta nasz mieszkaniec, ustawione zostały zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym. Zejścia pozostaną niedostępne dla osób postronnych, są to przejścia techniczne wyłączone z powszechnego użytku. Magistrat stanowczo zaznacza także, że inwestycja nadal jest w toku, nie została zakończona i oddana do użytku. Oznacza to, że wejście na teren budowy, powinno odbywać się wyłącznie za zgodą i w obecności kierownika budowy. Wykonawca czas na oddanie inwestycji ma do końca września. Obecnie trwają ostatnie prace związane z nasadzeniami drzew i krzewów. Po ich zakończeniu oraz po uzyskaniu wszystkich koniecznych zezwoleń, łącznik zostanie dopuszczony do użytkowania.

Koszt budowy tej ponad półkilometrowej drogi to nieco ponad 5,7 mln zł. Na realizację zadania miasto pozyskało blisko 4 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu inwestycji Lokalnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here