PODZIEL SIĘ

37-latek przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze niezabudowanym o 73 km/h. Otrzymał 2500 złotych mandatu oraz 15 punktów karnych.

15 lutego 2023 roku, policjanci z bełchatowskiej drogówki kontrolując prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, na drodze powiatowej 485, w obszarze niezabudowanym w miejscowości Kałduny, zmierzyli prędkość między innymi samochodu marki Mazda. Okazało się, że kierujący tym pojazdem 37-latek, mieszkaniec Bełchatowa,  jechał z prędkością 143 km/h. W ten sposób przekroczył dopuszczalną w tym mejscu prędkość aż o 73 km/h. Mężczyzna, zgodnie z taryfikatorem, został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 złotych oraz otrzymał 15 punktów karnych.

Policja apeluje o ostrożną jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że jadąc z nadmierną prędkością stwarzamy niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Im większa prędkość, tym dłuższa droga hamowania oraz mniejsza szansa na właściwą, bezpieczną reakcję w momencie zagrożenia, czy pojawienia się na drodze przeszkody. Nadmierna prędkość i brawura znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia poważnego w skutkach zdarzenia drogowego.

źródło: KPP w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here