PODZIEL SIĘ

Co się działo w jednym z zakopiańskich hoteli? Co wspólnego z tym wydarzeniem ma burmistrz Zelowa? – historia opisana w Tygodniku Podhalańskim wprawia w zdumienie.

Opis tego co działo się w jednym z zakopiańskich hoteli znajdujemy w Tygodniku Podhalańskim – „Broń, biały proszek, uwięzienie kelnera – tak zdaniem obsługi hotelu w Zakopanem bawił się z kolegami szef komitet. teren. PiS Tomasz Jachymek, burmistrz Zelowa. Mężczyzna broni się, że to polityczny atak. Radisson nakazał burmistrzowi opuścić hotel”.

Im bardziej zagłębiamy się treść artykułu tym bardziej opisana historia wprawia w zdumienie.

Zakopiańska policja potwierdza, że 8 lutego interweniowała w jednym z zakopiańskich hoteli. „Dostaliśmy informację, że w jednym z hoteli w Zakopanem doszło do zagrożenia bezpieczeństwa. W hotelu miał się znajdować niebezpieczny przedmiot. Zgłoszenie było poważne, dotyczyło zagrożenia życia, więc w akcji wzięły udział duże siły policyjne. Na miejscu policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy mieli brać udział w incydencie. Sprawdzono ich personalia. Po weryfikacji zgłoszenia okazało się, że zagrożenia nie było. Wszystko wynikało z bariery językowej z osobą, która zgłaszała interwencję. Po wyjaśnieniu sprawy policjanci opuścili hotel. Podczas interwencji osoba zgłaszająca opisywaną sytuację nie chciała niczego oficjalnie zgłaszać. Cała interwencja została dokładnie udokumentowana przez policjantów, którzy nagrywali ją na kamerach zainstalowanych na mundurach. Policjanci poinformowali strony interwencji, że jeżeli ktoś poczuł się pokrzywdzony cała sytuacją, może złożyć zawiadomienie na policji lub w prokuraturze. Do dzisiaj żadne zgłoszenie nie wpłynęło” – mówi Roman Wieczorek, Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zakopanem.

Tomasz Jachymek, burmistrz Zelowa wydał w tej sprawie oświadczenie – podkreślając, że „opisywane przez ww. Tygodnik zdarzenia a w szczególności przywoływana broń, biały proszek i przetrzymywanie osób nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, co potwierdza fakt, iż wobec mnie nie toczy się jakiekolwiek postępowanie karne, czy cywilne prowadzone przez policję, prokuraturę czy jakąkolwiek inną instytucję, która mogłaby mi zarzucić dokonywanie jakichkolwiek pozaprawnych i nielegalnych działań. Odwoływanie się przez Tygodnik Podhalański do sfery polityki jest całkowicie chybione ponieważ w dniach 7-9 lutego 2023 przebywałem na urlopie zachowując w tym czasie prawo do pełnej prywatności. Ponadto podjętą próbę politycznego zdyskredytowania mnie, moich politycznych funkcji i planów poprzez powoływanie ich na kanwie niniejszej sprawy i podkreślanie przynależności partyjnej w oderwaniu od kontekstu sprawy odbieram jako podżeganie do publicznego hejtu i dokonywania osądów w oderwaniu od rzeczywistości, byle tylko wzbudzić kontrowersje i osiągnąć większe zasięgi”.

źródło: Tygodnik Podhalański

pełna treść oświadczenia Tomasza Jachymka dostępna jest na stronie Gminy Zelów

zdjęcie: KPP w Zakopanem

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here